Dotacje unijne szansą na rozwój

Każdy kto prowadzi swoją działalność, niejednokrotnie zapewne miał okazję, spotkać się z firmami oferującymi doradztwo unijne, polegające na wsparciu z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych dla firm, jak i również samorządów oraz organizacji pozarządowych. Unijne dotacje dla firm to bowiem niepowtarzalna szansa na szeroko rozumiany rozwój dla każdej firmy. Zakres oferowanej przez te wyspecjalizowane w doradztwie unijnym firmy, obejmuje wszystkie etapy procesu, począwszy od konsultacji oraz wyszukania odpowiedniego programu, poprzez realizację projektu, na jego rozliczeniu skończywszy. 

Każdy kto prowadzi swoją działalność, niejednokrotnie zapewne miał okazję, spotkać się z firmami oferującymi doradztwo unijne, polegające na wsparciu z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych dla firm, jak i również samorządów oraz organizacji pozarządowych

Autor zdjęcia: notfrancois

Wsparcie na jakie można liczyć ze stromy profesjonalistów w kwestii pozyskiwania funduszy europejskich, ma przede wszystkim na celu maksymalne zwiększenie szans na pozyskanie przez zainteresowane podmioty środków w odpowiedniej wysokości oraz minimalizację ryzyka nieprzewidzianych i niepożądanych konsekwencji, jakie wiążą się z możliwym, nieprawidłowym wydawaniem tychże środków.

Innymi słowy, decydując się na skorzystanie z oferty doradztwa unijnego, możemy liczyć na wnikliwą analizę możliwości pozyskania funduszy oraz szeroko pojęte doradztwo, bezpośrednio związane z realizacją projektu, czy też doradztwo w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach danego projektu. Na tym jednak nie koniec – procesjonalne wsparcie to także analiza:

  • możliwości przeprowadzenia planowanej inwestycji,
  • potencjalnych źródeł finansowania planowanej inwestycji.

Pomoc doradców unijnych, obejmująca rzecz jasna dotacje dla firm (o których także tutaj: http://www.strategor.pl/) to również pomoc z zakresu:

  • rozliczania projektów unijnych,
  • przygotowywania wniosków o wprowadzenie zmian w projekcie,
  • audyty projektów.

Możliwość pozyskania finansowania projektów ze środków unijnych to bardzo ciekawa alternatywa, szczególnie dla firm stawiających na szeroko pojęty rozwój. Unijne dotacje dla firm, dotacje dla samorządów oraz organizacji pozarządowych, a dokładniej ich pozyskiwanie i późniejsze rozliczanie, wymagają konkretnego doświadczenia oraz dość szczegółowej wiedzy, dlatego też tak bardzo rekomendowanym rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnej pomocy. Pomaga to zaoszczędzić nie tylko nerwy i czas, ale przede wszystkim pieniądze.

, ,