Mogę Ci pomóc w uzyskaniu dotacji – na co zwracać szczególną uwagę?

Dość często znajdujemy ogłoszenia typu pomoc w uzyskaniu dotacji. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z takiej propozycji, warto sprawdzić:

  • z czym ona jest związana,
  • jakie zagrożenia może ze sobą nieść,
  • i co możemy dzięki niej uzyskać.

Kto się ogłasza?

Za dotacjami idą konkretne pieniądze. Oczywistym jest, że istnieje na nie spory popyt. Wiele osób chce je pozyskać na realizację swoich projektów, angażując również do pomocy osoby trzecie. Taka współpraca, bowiem znacznie podwyższa pozytywne rozpatrzenie wniosku i w konsekwencji – uzyskanie pieniędzy z dotacji. Nie jest jednak tak, że każda osoba oferująca nam pomoc w takim zakresie rzeczywiście pomoże nam zdobyć dotację. Nie jest to, bowiem tylko kwestia chęci, ale przede wszystkim wiedzy i znajomości obowiązujących aktualnie przepisów.

Powinno, więc unikać się współpracy z osobami niemającymi referencji. Najbezpieczniejsze jest, więc korzystanie z usługi firm doradczych i konsultingowych. Firmy te, posiadając wpis do ewidencji działalności gospodarczej mogą nam również wystawić fakturę za swoje usługi, co jest dla wielu osób ważne, bowiem mogą w ten sposób rozliczyć tenże wydatek. Firmy takie, chcąc umocnić swoją pozycję na rynku bardzo mocno dbają również o to, by jak najwięcej dotacji zostało zdobytych i rozliczonych (więcej: http://mojafirma.infor.pl/fundusze-unijne/abc-funduszy-unijnych/285798,Jak-zdobyc-dotacje-z-Unii-Europejskiej.html). Statystyki te bardzo korzystnie wpływają, bowiem na ich obraz i odbiór na rynku.

,