Są środki – postaraj się je zdobyć!

Stara maksyma mówi, że jak dają, to należy brać. W naszej mentalności powiedzenie to jest bardzo głęboko zakorzenione. Nie wiadomo, czy wynika to z naszej historii, narodu dotkniętego ubóstwem i głodem, czy czystej ludzkiej zachłanności. Fakt jest faktem, z braniem raczej nie mamy problemów. Gorzej jest z dawaniem.

Pieniądze z Unii Europejskiej

Osoby, którym zależy na pieniądzach unijnych powinny, więc dołożyć wszelkich możliwych starań, by znaleźć się w grupie beneficjentów

Autor zdjęcia: Danilo Palomba

Fakt wstąpienia do struktur Unii Europejskiej wiele zmienił w naszym życiu. Skorzystaliśmy na tym wszyscy i to niezależnie od tego czy byliśmy przeciwnikami, czy zwolennikami wejścia do Wspólnoty. Paradoksalnie wręcz, najwięcej skorzystali w naszym kraju rolnicy, którzy przecież stanowili grupę najmocniej oponującą przeciwko integracji europejskiej.

Czas pokazał, że było warto. Przynajmniej do tej pory. Powoli kończą się, bowiem lata, w których z budżetu Unii tylko dostawaliśmy. Zbliża się czas, gdy to my będziemy musieli do niej wkładać. Z tego też względu to ostatnie lata, gdy możliwe jest pozyskiwanie funduszy unijnych (więcej: http://www.strategor.pl/). Nic, więc dziwnego, że osoby, które mają możliwość skorzystania z tych funduszy robią, co mogą, by je pozyskać. Widać to bardzo dobrze przy okazji organizacji różnych konkursów w racach Programów Operacyjnych. Liczba wniosków o dotację znacznie przekracza, bowiem pulę, która przydzielona została do rozdziału. To samo dotyczy także innych instrumentów – chętnych jest sporo.

Walcz o pieniądze z Unii, póki nie jest za późno

Osoby, którym zależy na pieniądzach unijnych powinny, więc dołożyć wszelkich możliwych starań, by znaleźć się w grupie beneficjentów. Pomocne w tym są firmy zajmujące się właśnie dotacjami i innymi instrumentami finansowanymi ze środków unijnych. Znaleźć można je bez problemu chociażby za pośrednictwem Internetu. Ogłoszeń nie brakuje. Warto jednak decydować się na profesjonalistów, doskonale znających się na swoim fachu. Nawet, jeśli koszt ich usługi będzie wyższy niż nierenomowanych firm, warto skorzystać z ich pomocy, bowiem cena idzie w tym przypadku z jakością. Dobra firma doradcza poszczycić może się bardzo wysokim odsetkiem uzyskanych dotacji, dzięki czemu nasze szanse na pieniądze unijne znacznie wzrastają. Można, więc to uznać za pewnego rodzaju inwestycję, która z pewnością zwróci się w czasie. A czas w tym przypadku jest dla nas na wagę złota. Jeśli więc zastanawiasz się czy starać się o pieniądze unijne, zamiast go tracić na takie rozmyślania, lepiej zacznij działać, w przeciwnym wypadku ktoś inny sprzątnie Ci pieniądze unijne sprzed nosa!